O nás

Chtěli bychom Vás přivítat na stránkách naší horské chaty Archy.

Rádi bychom se představili.

Jsme mladý pár, který se rozhodl utéct z betonového Mostu a přestěhovat se do Krušných hor. Oba dva pracujeme ve školství. Míša jako učitel na základní škole přímo v Perninku a Péťa jako vychovatelka v nedalekých Potůčkách.

 

 

 

 

 

 

 

Láska k horám, přírodě a aktivnímu životu nás dohnala k tomuto životnímu rozhodnutí, kterého jsme nikdy nelitovali i když jsme za sebou zanechali úplně vše. Nebýt našich společných zájmů, jako je turistika, cykloturistika, lyžařské sporty, horolezectví a cestování, tak bychom se nikdy nepotkali a nikdy by nevznikl tento bláznivý nápad – koupit chatu a začít jí pronajímat.

 

 

 

 

 

 

 

V provozovaní se inspirujeme vlastními zkušenostmi z horských chat, které navštěvujeme jako aktivní turisté z KČT, Míša je členem turistického oddílu od narození.

Rádi bychom všem našim hostům ukázali naší životní cestu a proto je na chatě mnoho autentických fotografií z našich cest a životních příběhů. 

 

 

 

 

 

 

 

Musíme poděkovat všem našim kamarádům a rodině, protože bez jejich podpory by tento obrovský sen nikdy nemohl vzniknout. Naučili jsme se žít v úplné pohodě a v souladu s přírodou. Budeme rádi, když nás někdy navštívíte a poznáte, že chatu nedělá pouze to jak vypadá, ale především pozitivní nálada, která je na Arše vždy =). 

 

 

 

 

 

 

V současné době se aktivně zapojujeme do veřejného života v Perninku. Oba hrajeme v místním divadle. Míša hraje fotbal za Pernink, máme za sebou také veřejnou přednášku o našem cestování. Zároveň pořádáme na chatě různé akce, jedná se o turistický týden v létě nebo víkendový pobyt s Mikulášem a vánočním zdobením, o tyto akce je veliký zájem.

Foto s bývalými majiteli při předání chaty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

My jsme našli opravdový ráj, teď je to na Vás =)